sobota 12. srpna 2017

Tábor 2017 - Piráti (e-kronika)

Pátek 30.6. - Den 0
Někteří sice přijeli na tábořiště už ve čtvrtek, ale ještě v pátek ráno nestál jediný stan. Jakmile jsme dopoledne dorazili s dodávkou, kterou nás přivezl bratr Křeček, začali jsme naplno s přípravami.
Zatímco Koumák se Škebloněm jeli nakupovat zásoby a shánět materiál, já s Pálkařem a se Stožárem jsme se pustili do stavby stanů a vydechli jsme až za šera, když byly všechny konstrukce vztyčené.
--Cibul

Sobota 1.7. - Den 1
Dnes jsem přijel jako jeden z prvních. Hned jak jsme přijeli, tak jsme si vybalili. Po vybalení jsme šli s Bráchou a Afrem na smůlu na faguli. Když už smůla vesele bublala na pánvičce, tak jsme si poprosili Škebloně o obinadla. Nechali jsme faguli zaschnout a mezitím přijeli ostatní. Dali jsme si svačinu a šli jsme do lesa sekat soušky a jiné potřebné věci.
K večeři jsme měli rohlíky s pomazánkou. Po chvíli odpočinku jsme si dali nástup na táborák. U táboráku jsme chvíli zpívali a pak jsme začali celotáborovou hru - téma bylo piráti.
Byli čtyři kapitáni: Kapitán Bum, kapitán Šňupička, kapitán Škudla a kapitán Mula. Pak jsme si vyčistili zuby a šli spát.
--Lovec

Neděle 2.7. - Den 2
V neděli nebyla rozcvička. A po snídani jsme měli nástup v krojích a vztyčovaly vlajku.
Pak některý kluci jeli do kostela v Kolíně (Kolinci, pozn. red.) a ti, co zůstali v táboře, dělali nějaký práce, jako sekání dřeva.
Pak se vrátili a potom byl oběd a pak jsme šli na taktickej průzkum okolí, kde nás přepadávali komanda.
První místo bylo Texarkana - trempská chata, druhý bylo Drkolná, odkud bylo vidět na Lukoviště.
Třetí byla Studánka, kde Dusík vyšlápl lejno. Pak byla pevnost, kde jsem se nudil. Pak poslední byly břehule, kde už žádný břehule nejsou, protože tam jezděj motocross.
Vrátili jsme se do tábora a šli na večeři, která mi chutnala, protože byl bulharskej stůl. Pak jsme si šli vyčistit zuby a šli spát, hlídka hlídala dobře a nikdo nás nepřepadl, ale Vojta vzbudil celej tábor.
--Rybák

Pondělí 3.7. - Den 3
Před snídaní jsme měli rozcvičku, po rozcvičce jsme měli ke snídani šmoulí zlo. Po snídani byla prohlídka stanů. Potom jsme s Brácou řezali dřevo a dělali jsme uzle a prohlíželi jsme si kápézetku.
Ke svačině jsme měli mrkev, po chvilce byl oběd. Po chvilce byl polední klid. Potom jsme šli do základny hrát si s nerf.
Potom jsme měli večeři. Pak jsme měli celotáborovou hru.
Potom jsme měli večerníček. Pak jsme měli hru.
--Rafan

Úterý 4.7. - Den 4
Ráno jsme vstali v 8:00 a byla rozcvička. Ke snídani jsem si dal kus makovce a pak jsem si šel vyčistit zuby a osprchovat. Potom jsem pomáhal Strejdovi s výrobou nové kozy a pak jsem musel Zippákovi něco kopat vedle jídelny. Pak jsme měli za úkol postavit co nejoriginálnější lavičku. My jsme vymyslili lavičku s opěradly na ruce, nohy a záda. Doufám, že se nám to povede. Ke svačině byl meloun, mně zrovna melouny moc nechutnají. Poté nám Bráca dal pohledy, abychom mohli napsat domů.
Potom jsme se dozvěděli, že na ty lavičky nemůžeme přidělat ty opěrátka. Když se to dozvěděla druhá skupina, která vyráběla opěradlo na nohy, nevěděla, co s tím. Tak já jsem jim navrhl, že si to vezmu, a nakonec jsem to dodělal.
K obědu byla rajská a čína. Moc mi to chutnalo. O poledním klidu chtěl Vojta polejt vodou, a tak jsme ho zlili. Když byl konec poledního klidu, tak jsme šli na střelnici.
Tam mě nejvíc bavila vzduchovka. Tam jsme taky ke svačině dostali jablka.
Potom jsem šel za ostatními, co si vyzkoušeli celou střelnici, takže na obzor. Tam Cibul dal na obzor stativ s Lovcovým mobilem, aby udělal timelapse.
Potom následoval Stožárův program, kdo si v lese postaví nejlepší přístřešek.
Když jsme to dodělali, tak byla večeře. K večeři byli leviňáci. Dal jsem si šest kousků s kečupem. Bylo to výborný! Potom nás Škebloň učil něco o zdravovědě.
A potom hurá do postele! Zítra je military hra!!! Tak dobrou!
--Abuk

Středa 5.7. - Den 5
Dnes ráno jsme vstali a hned po budíčku začali balit na military hru.
Každý ze třech týmů dostal tři celty a zásoby, potom jsme došli do lesa, kde jsme si měli postavit přístřešky
a mohli jsme si i postavit ohniště, ve kterém jsme později vařili konzervu, polívku z pytlíku, nebo i opéct chleba.
V hlavním štábu (neboli přístřešku vedoucích) jsme si mohli prohlédnout seznam questů, a když žádný nebyl k dostání, mohli jsme ambušovat jinou skupinu.
Questů bylo mnoho (například: atentát=zničit důstojníka jiné armády, mina=odpálit pomocí miny vojáka, nebo záchranu civilistů=vyléčit za pomocí lékárničky tři zraněné).
Když se setmělo, vyrazili jsme dobývat pevnost. Nejdříve jsme se museli dostat přes reflektory a přes nesmrtelné těžkooděnce a potom jsme po skoro celou noc hlídali čtyři detektory před rovery.
Kdybychom neuhlídali ani jeden museli bychom jít přespat do lesa. Nakonec jsme je ale uhlídali.
--Apollo

Čtvrtek 6.7. - Den 6
Hned po půlnoci jsme bojovali o pevnost. A pak jsme v ní přespali. Ráno jsme vstali a šli do tábora, pak se dobývala vodovodní hnízda - byla vyrobena u frňákovníku.
Byli tam starší kluci, co měli vodní zbraně - hodně nás smáčeli, ale my jsme je mlátili pendrekama. Pak jsme šli na skluzavku. Byla vyrobena z plachet a Papež ji poléval mýdlovou vodou.
A malovali jsme s Janou batohy sprejem. Já jsem namaloval tři moří ďasy. Jeden byl vzhůru nohama.
K obědu jsme měli smažený sýry, moc mi chutnaly. Šli jsme na koupaliště
a večer jsme s Brácou zpívali písničky.
--Adam

Pátek 7.7. - Den 7
Ráno jsem se vzbudil. A pak se odpískl nástup. Běželi jsme ke statku a nazpátek. Pak jsme měli snídani, byla dobrá.
Pak jsme připravovali pouť pro rodiče. A pak jsme si připravovali věci do akvaparku. Pak jsme šli do akvaparku, bylo to dobrý. Byl tam tobogán se světly. Byla tam i divoká řeka.
A pak mi Stožár půjčil voděodolný foťák. Po větší chvilce jsme odešli. Pak jsme si šli koupit kebab a zmrzlinu. Pak jsme šli na autobus. Až jsme vystoupili, tak jsme šli asi 15 min., pak jsme potkali bezdomovce atd. Pak jsme dorazili do tábora a dostali jsme večeři, a pak jsme šli spát. Nebyly hlídky.
--Pyro

Sobota 8.7. - Den 8
Nejdřív jsme nacvičovali a vymýšleli scénky, a taky jsme připravovali pouťový atrakce. A pak přijeli rodiče.
Pak byla skluzavka a taky byly boje v pevnosti.
Pak byla pouť, my bílovousi jsme si vyrobili slalom. Pak byl slavnostní táborák, větší tam zpívali až do 3 do rána.
--Ash

Neděle 9.7. - Den 9
Ráno jsme šli do sprchy. Pak byla snídaně. Potom byl nástup v krojích. Klikař udělal soutěž o tom, kdo udělá uzel dobrého skutku. Pak jsme jeli busem do Klatov. Šli jsme na pouť.
Byly tam trdelníky, vata, zmrzlina, tříšť, hračky a [spinery]. Za atrakce jsem viděl: ruský kolo, autodrom, kolotoče, strašidelný hrad a horskou dráhu. Šli jsme 5 km do Mochtína, kde ty, které bolely nohy, tak je odvezli autem. Zbytek šel 5 km do tábora.
K večeři byly krvavé těstoviny. Večer byl boj [spinerů].
Po něm byl hororový večerníček.
--Písař

Pondělí 10.7. - Den 10
Dnes jsme vstávali brzo. Pak jsme si dali rozcvičku. Běželi jsme až ke statku. Potom byl nástup na snídani. Pak jsme si dali snídani. Po snídani jsme vyrazili do koupaliště v Kolinci.
Tam jsme se vyblbli. Koupali jsme se jen dvě a půl hodiny, než začalo pršet. Pak jsme si sedli pod střechu a svačili jsme. A mezitím pršelo. Když přestalo pršet, šli se ještě někteří kluci koupat.
Za chvíli jsme skončili a odcházeli jsme ke kováři. Tam jsme si ukovali, co jsme chtěli. Vzali jsme si to na památku.
Pak někteří kluci jeli do tábora autem a někteří zase pěšky. Když jsme všichni dorazili do tábora, dali jsme si večeři. Po večeři jsme mohli zpívat s Blůmenem a se Strejdou. A taky jsme mohli jít spát.
--Ďas

Úterý 11.7. - Den 11
Ráno jsem se vzbudil, pak byla rozcvička. Do tábora jsem dorazil 4. Potom černovousové šli sbírat odpadky po military hře. Potom Stožár připravil akce pro děti a 1 mě tam bavila, a potom byl oběd. K obědu jsme měli čočku.
Potom jsme zpívali s Blůmenem, pak jsme šli do pevnosti.
Potom jsme hráli hru, byli jsme v Království mlčenlivých a museli jsme mlčet.
O půlnoci Klikař 12x zazvonil a ti, co promluvili, tak ti umřeli.
--Matelo

Středa 12.7. - Den 12
Byla středa. Začali jsme normální rozcvičkou.
Potom byl ranní nástup, kde jsme zjistili, že budeme přepadávat jiný tábor. Po obědě jsme vyrazili autem a já jsem s Klikařem jel za Škebloněm, a Škebloň přejel slepici, no měla jenom polámaná křídla. Škebloň se šel pak omluvit, vyřešil to dobře. Tak jsme jeli dál, pak když jsme dorazili k Pohádkové chaloupce, tak jsme šli 1,500 km. No a pak jsme tam došli jako první skupinka.
Pak přišli 2 nebo 3 skupinky. Dále jsme tam i večeřeli. Potom, co jsme se tam navečeřeli, tak jsme s nima hráli různé hry.
A když jsme skončili s hrama, tak jsme šli společně zpívat. No a když oni šli spát, tak my jsme tam ještě zpívali,
jenže postupně usínali, no a potom byl přepad odvolán kvůli tomu, že oni ještě neměli hlídky, tak jsme jeli zase do tábora spát.
--Michal

Čtvrtek 13.7. - Den 13
Dva dny před koncem táborem se zjistilo, že někteří kluci už nemají ani jeden další kus čistého spodního prádla, a proto si museli vyprat. Pustili se do toho hned po nástupu, na kterém se Kočí pokusil za pomocí drony vyfotit tábor z výšky.
S ohřátou vodou z potoka a s pomocí Cibula, tří kýblů a naškrábaných vloček jádrového mýdla se to všem nakonec podařilo. Po obědě byl zajímavý polední klid, šli jsme na bar, kde jsme si mohli nechat namíchat speciální ovocné koktejly.
Nabídka byla rozmanitá, platilo se táborovou měnou. U baru ale hlídal vyhazovač, který pouštěl jen ty, kdo měl dostatečně kreativní pokrývku hlavy. Odpoledne pak probíhala příprava na skautské a vlčácké sliby. Mezitím jsem si ale nezapomněli zabojovat s pendrekema. Večer jsme se ještě dověděli, jestli se nám podařilo povýšit z námořnických hodností z palubodrhce aspoň na kuchaře.
Po setmění šli někteří spát a ostatní se vydali k táboráčku, kde jsme mohli složit naše skautské a vlčácké sliby.
--Afro

Pátek 14.7. - Den 14
Předposlední táborový den, ale mně to přijde jako poslední. Protože zítra už se balí a uklízí se tábor. Ráno byl budíček v osm hodin. Krátce jsme se rozcvičili a vyběhli na statek.
Rychle jsme snědli záviny a vypili čaj, splnili ranní hygienu a hned jsme vyráželi na autobus do Číhaně. Autobusem jsme dojeli do Sušice, kam na táboře pravidelně chodíme do aquaparku. Kde jsme si zařádili, zaplavali a zaskákali, nebo si poseděli ve vířivce.
Po aquaparku jsme se sešli u Škebloňova auta na svačinu. Mně Škebloň ošetřil zraněnou nohu a konstatoval, že jsem neschopný dojít do tábora, tak mě vzal svým expresem. Kdo chtěl, mohl si nechat přivézt kebab až do tábora. Ostatní jeli autobusem a potom z Číhaně pěšky do tábora. My jsme byli v táboře později, protože jsme si povídali s panem Tesařem. Když jsme dorazili do tábora, dali jsme si svačinu a potom jsme čekali na Strejdu a Stožára, kteří si mysleli, že je místo v autě, ale nebylo a autobus jim ujel, takže museli čekat na další. Když dorazili do tábora, tak jsme se hned přesunuli do pevnosti na hru Bludný Holanďan, která spočívala v tom, že jsme měli zabít příšeru z pevnosti a pak jí obsadit. Příšera byla chobotnice, která se skládala ze Strejdy, Stožára a Klikaře, kteří byli svázáni lany a měli přidělané balonky jako životy a ty jsme museli zničit a tím příšeru zabít a v pevnosti najít mapu k pokladu.
Někteří z nás ovšem nepochopili pravidla hry, a i přes zásah chobotnicí, když se měli jít oživit, šli dál a rozbili chobotnici balonky, které se nedaly opravit. Takže hru celkem kazili, ale zásluhou férových hráčů se podařilo zvítězit a najít mapu. Po návratu do tábora a sejmutí státní vlajky jsme se pod velením Brácy odebrali ke slavnostnímu táboráku. Všichni, co tenhle tábor plnili skautský či vlčácký slib, dostali pamětní lístek podepsaný Brácou.
Poté nastala má slavnostní chvíle, a to, že jsem splnil poslední čtvrtou zkoušku třech orlích per, a to tři rány holí přes záda - za každou splněnou zkoušku jednu. Poté se rozdaly nové přezdívky. V táboře se mohli unavení členové odebrat do stanu a ti dobří, co zůstali vzhůru, si mohli naplno užít závěrečnou hru, a to najít poklad. Poklad piráta Vouse jsme našli s Afrem ve stejnou chvíli a poté, co jsme ho vykopali, koukli se do truhly, zase jsme jí zakopali, aby si jí mohli ti, co šli spát, najít ráno znovu.
--Brácha

Sobota 15.7. - Den 15
Po svižném ranním probuzení jsme uspořádali rychlou snídani ve stylu samoobslužného pultu, jež byl navíc uprostřed táborového náměstí, načež jsme se hned dali do balení. Je poslední den tábora a před námi stojí spoustu práce, je třeba sundat všechny táborové stavby a složit veškeré stany a plachty. Částečně balení probíhalo samozřejmě už včera, ale plachty zmizely pouze několika starším. Vzhledem k tomu, že v noci ještě drobně pršelo, odkládáme jejich sundávání na co nejzazší dobu, s vizí jejich částečného proschnutí. Co bude mokré, bude totiž třeba sušit až v klubovně. Vrháme se mezitím tedy na všeobecný odpadkový úklid tábořiště a někteří starší pomáhají balit těm nejmladším. Během pár minut se naše důvěrně známé tábořiště mění na polorozložený skautský skanzen. V zemi zejí díry po bráně, stožáru a zvoničce, jídelna se pomalu, ale jistě, mění na skladiště.
Ráno také probíhalo losování odměn za celotáborovou pirátskou hru. Zatímco starší už rozebírali stany bez plachet, mladší si mohli z truhly vybrat, co si z ní odvezou domů.
Závěrem této ceremonie se též odměnila jednotlivá umístění skupin v military hře, jež jsme všichni dávno znali. Mezi troskami našeho tábora se tak uprostřed na posledních stolech nacházely rozjedené medovníky, kterými se po nasycení dětských žaludků začali živit i starší.
Tu demontáž si je přeci jenom potřeba něčím osladit. Dalšími oběťmi táborového balení se stala střelnice či nedaleký táborový kruh. S postupem času si pro některé členy začínají přijíždět jejich věrní rodičové, přichází tedy na řadu individuální loučení.
Kdo je zrovna na dosah, účastní se ho, ostatní pokračují ve své práci, je jí totiž pořád příliš. Mezitím probíhá přebírání veškerého materiálu a třídění, velmi zdlouhavá a nepříliš duši utěšující činnost, ba naopak. Po notné dávce našeho času a úsilí v táboře zůstávají poslední mohykáni, zajišťující poslední stopy naší existence. Nakládání věcí k transportu do Prahy je již samozřejmostí.
Když už konečně není co dělat, loučíme se a odebíráme se s našimi zkušenostmi obohacenými těly do přistavených aut. Na louce po nás zůstávají pouze světlé travnaté čtverce od stanových podsad.
--Pálkař

VIDEO: Tábor 2017 - Timelapse HDR

 
E-kroniku zdigitalizoval Pálkař a zpracoval Cibul.

Žádné komentáře: