neděle 5. listopadu 2023

Výprava Ústí n. Orlicí 2023

Výprava Ústí n. Orlicí, 26. - 29. 10. 2023
Na výpravu do Ústí n. Orlicí jsme se vydali netradičně už ve čtvrtek. Po dvouhodinové cestě vlakem jsme se dostali na základnu 2. dívčího oddílu Ústí n. Orlicí. Večer mladší strávili hraním deskovek a starší přípravou programu a výletu na další dny výpravy.
V pátek ráno nás probudilo deštivé počasí. Po výborných párcích jsme vyrazili na plánovanou prohlídku místního Městského muzea v Hernychově vile. Jelikož je Ústí historicky známé pro tkalcovství, nemohla být výstava o ničem jiném než látkách, tkalcovských stavech a splétání nití/lan. V muzeu jsme nakonec strávili dopoledne i kus odpoledne, jen jsme si mezitím zašli na výborný oběd na základnu (bylo kung-pao). Z muzea si odášíme námi vyrobené koberečky a několik spletených lan. Vzhledem k převládajícímu deštivému počasí byl večer zvolen spíše klidový program sestávající se z filmu, deskovek a oblíbené oddílové hry Zombie (indoor hra ve tmě, taková vylepšená schovávaná). Oceloti a vedoucí se pak věnovali debatě o rozdílu mezi pravdou a Pravdou.
Na sobotní sváteční den byl připraven delší výlet. Posilněni karamelovým müsli s mlékem jsme vyrazili vlakem do České Třebové. Čekala nás 12 km cesta, kdy jsme postupně navštívili rozhlednu a pravěkou vesničku. Šli jsme téměř celý den nádhernou podzimní krajinou. Během celého výletu nám dělala společnost klíšťata (kolíčková hra). Odpoledne jsme se vyčerpání a trochu mokří dorazili do Dlouhé Třebové na zpáteční vlak do Ústí. Večer byl opět klidový (deskovky, film pro Oceloty a Zombie).
Jelikož nám bazén časově nevyšel v sobotu, zahájili jsme poslední den výpravy právě koupáním. Smyli jsme tak ze sebe veškerou špínu z výletů a hodili se do pohody. Následovala ještě slibovaná hra po okolí - dva mafiánské gangy (Kolovratníci a Tkalcové) se přetahovaly o budovy tkalcoven a tím pádem i o moc v regionu. Hra se trochu prodloužila, takže jsme pak v rychlosti snědli oběd, sbalili si věci a šli na vlak. Pak už následoval jen přesun do Prahy přeplněným rychlíkem (naštěstí jsme měli místenky) a návrat k rodičům domů.
Na začátku mě mrzelo, že nás jede docela málo, ale postupně se ukázalo, že to vůbec nevadí a že se zábava (i přes horší počasí) najde vždy. Celkově výpravu hodnotím jako vydařenou a věřím, že ostatním se také líbila :)
-Impuls

Žádné komentáře: