úterý 8. května 2012

Víkendová výprava Petrovice (E-kronika)

Pátek (zapsal Dusík)
Sešli jsme se na Lužinách dole v metru. Jako vždy přišel pozdě Strejda, takže nám jedno metro ujelo. Vystoupili jsme na Andělu a čekali na autobus. Po dvou hodinách jízdy jsme museli šlapat asi 2 km do malé vesnice jménem Ohrada. Náš cíl: Velbloudova chata. Měla bílou barvu a malé hřiště. Hned za ní byly krávy. Najedli jsme se a Velbloud nám ukázal pokoje. Ten náš měl dvě postele, na kterých spal Strejda a Kmínek, a přitáhli jsme dvě matrace, na nichž jsem spal já a Pálkař. Pak jsme chvíli poslouchali hudbu a nakonec se dívali na film. Výprava se mi líbila. Všechno bylo super!

Sobota (zapsal Kmínek)
Tenhle den začal budíčkem v 7:00 ve stylu poslechu hlasité hudby NIRVANA- SMELLS LIKE TEEN SPIRIT. Když jsme se pořádně vzbudili, tak jsme si sbalili věci na výpravu a šli jsme do kuchyně. Tam jsme si mohli dát vločky nebo bábovku. Po snídani jsme vzali věci, vypadly z domu a vydali jsme se směrem DIVIŠOVA JESKYNĚ. Po cestě se toho moc nestalo, protože jsme dost spěchali. Akorát jsme se trochu ztratili, protože jsme šli na špatnou silnici. U DIVIŠOVY JESKYNĚ jsme se setkali s jeskyňářem a vydali jsme se do nitra země (jeskyně) :-) Tam jsme dostali přednášku a také jsme viděli netopýry [Vrápenec malý, pozn. red.]. Venku se hrála první moje hra. Doufám že se líbila. Poté jsme šli dál a došli jsme k velmi krásné louce, kde se hrála další hra. Po této hře jsme šli dál a krátili si čas hraním dračáku. Nakonec jsme došli k našemu cíli, HUSOVĚ KAMENI, kde podle pověstí kázal MISTR JAN HUS. Na tomto místě jsem měl přednášku o mistrovi a o jeskyňářích a také jsme si tam perfektně odpočinuli.
Šli jsme dál, ale už se nic nedělo. Za půl hodiny jsme došli na chatu, kde jsme si natáhli nohy, pustili hudbu a hráli MONOPOLY. A pak to začalo. GRILOVÁNÍ. Tam se každej nažral kebabu a buřtů. Nikdo si nemohl stěžovat. Poté, co jsme se najedli jsme šli do pokoje a pokračovali v hraní. Pak přišel Koumák, vyprávěl nám příběhy a hned na to jsme šli k autu a odjeli k HUSOVĚ KAMENI, kde začala noční hra.

Neděle (zapsal Pálkař)
Když jsme ráno kolem osmé vstali, dali jsme si snídani a zabalili batohy, tak jsme vyrazili na cestu do skanzenu ve Vysokém Chlumci. Ze skanzenu odvezl Koumák autem do Prahy Kočího, kterému bylo špatně. Ve skanzenu byly například špýchary - starší domy, nebo velká stodola ve tvaru osekaného kruhu. Hodně dobrá byla ještě pila poháněná vodou z mlýnských kol. Tu nám dokonce paní průvodkyně na chvíli pustila, ale pila ještě nebyla hotová, takže jí hned zase vypnula. Když jsme odešli ze skanzenu, tak jsme asi hodinu čekali na hřišti kousek odtamtud. Potom jsme nastoupili do autobusu a v něm vyplnili zpětnou vazbu od Sirky.

Žádné komentáře: